Organiskās vitikultūras tendences un biodinamiskā vīndarīšana
Lai tuvāk iepazīstinātu un izglītotu vīna profesionāļus par organisko un biodinamisko vīnkopību, aicinām uz degustāciju-meistarklasi “Organiskās vitikultūras tendences un biodinamiskā vīndarīšana”

Lekciju lasīs un degustāciju vadīs vīndaris Francs Veningers (Franz Weninger) no Austrijas. Viņš ir atzīts viedokļa līderis kā biodinamikas, tā Blaufränkisch šķirnes vīnogu kontekstā, vadot lekcijas arī Wine Academie Osterraich studentiem.

Šajā LVA biedriem un HoReCa profesionāļiem domātajā bezmaksas pasākumā papildus Veningera degustācijai tiks salīdzinātas dažādu vīna dārzu terroir ietekmētās vīna smaržas un garšas, kā arī īpaša uzmanība tiks pievērsta Blaufränkisch vīnogai un tās spējai novecot.

“Weninger” vīna nams, kuru Latvijā pārstāv kompānija “Veto vīni”, nodarbojas ar sarkanvīnu, oranžo vīnu un baltvīnu ražošanu, veiksmīgi pielietojot biodinamiskās vīndarīšanas principus. Darītavas vīna lauki atrodas abpus Ungārijas un Austrijas robežai, kur īpaši labi iedzīvojušās Blaufränkisch šķirnes vīnogas.

Degustācija-meistarklase profesionāļiem notiks 30. martā 12.00 viesnīcas “Gūtenbergs” konferenču zālē. Ieeja bez maksas, savu dalību piesakot pa telefonu 29699846 vai pa e-pastu marta@veto.lv